Vánoční dárky nakupuj nejpozději do 18. prosince. Zboží Na objednávku nebo z Předprodeje nejpozději do 11. prosince. Projdi si našeho Dárkového průvodce.

Cesta, co nikdy nekončí

Když jsem před pěti lety stál na začátku tříměsíčního putování Pacifickou hřebenovkou, tušil jsem, že tahle cesta bude jiná. Ale až do prvního přespání v Mohavské poušti jsem si nechtěl připustit, že to bude nejtěžší cesta, kterou jsem zatím podnikl.

Přidáno
21. června
Summer & Myles - Daniel Kužela
Autor
Daniel Kužela
 
 

Když jsem před pěti lety stál na začátku tříměsíčního putování Pacifickou hřebenovkou, tušil jsem, že tahle cesta bude jiná. Ale až do prvního přespání v Mohavské poušti jsem si nechtěl připustit, že to bude nejtěžší cesta, kterou jsem zatím podnikl.

Udržitelná móda: potěš sebe i planetuJá na začátku PCT v roce 2016.

A už vůbec mě nenapadlo, že to bude cesta, co nikdy neskončí. Že i když z ní sejdu, vrátím se do civilizace, opustím USA a odletím zpět do Česka, tak v ní budu stále pokračovat. Bude v každém mém rozhodnutí a bude formovat mé další kroky. Povede mě dál, i když po ní půjdu už třeba s rodinou.

První kroky s novými zkušenostmi

Prvním dobrodružstvím na této prodloužené cestě bylo založení neziskovky El Grifo. Byl jsem stále ještě plný té krásy, kterou jsem tam venku cítil všude kolem sebe a zároveň i bolesti a frustrace z toho, jak křehká tahle krása je a jak nešetrně s ní zacházíme..

Něco ve mně mě stále nenechávalo klidným, formovaly se uvnitř mě myšlenky a pohledy na svět a zároveň nutkání tenhle pohled sdílet. Poměrně spontánně jsem pak převzal inspiraci ze zahraničí a rozhodl se svůj pohled na svět sdílet skrze projekt Tree Factory. Vnitřní nutnost dělat věci správně a touha měnit svět zformovaly projekt, který si dal za cíl inspirovat skrze udržitelný přístup k životu a nutkání dělat i něco víc než “jen vydělávat peníze”.


Daniel Kužela - Cesta co nikdy nekončíMomentka z focení první kolekce Because I GIVE A FUCK.

Od té doby se mnohé změnilo, cesta se vine dál a krajina se mění. K našim už téměř 100 000 vysazených stromů se přidala spousta dalších od jiných značek a firem. Dokonce už sází i banky a hypermarkety (a my chceme věřit, že to opravdu dělají). Každý strom, každý ekologický nákup se počítá.

Všechny ty kapky nakonec vytvoří oceán.
A cesta vede dál...

I biobavlny je teď daleko širší výběr. Musím řict, že si ve svých začátcích pamatuju, že sehnat hezké oblečení z biobavlny byl oproti současnosti opravdový oříšek. O nějakém ekologickém potisku už jsem si mohl nechat jen zdát. Jsem rád, že se to změnilo, ale uvědomuji si, že k tomu, aby se věci měnily skutečně a do hloubky, to zdaleka nestačí.

Na naší cestě to teď znamená, že se potřebujeme posunout někam dál, směrem k dalšímu dobrodružství. Dělat všechno to, co dosud, ale přidat další výzvy. Pokořit další hřeben. Jeden teď před sebou vidíme a pečlivě se chystáme k výstupu. Zatím neprozradíme, co se skrývá na vrcholu. Čekejte daleko širší výhled.

Všechno to, co už znáte a máte rádi a k tomu novou perspektivu. Budeme vám posílat podrobné zprávy z výstupu. Těšíte se? My hrozně moc.

Zaujal tě tento článek?

Poděl se o něj s přáteli.


Nové články do tvého mailu

Budeme s tebou jako první sdílet nové články, informace o nových kolekcích,
exkluzivních slevách, ale i o tom, co se děje okolo Summer & Myles.

Vložením e-mailu souhlasíš s podmínkami ochrany osobních údajů
Daniel Kužela

Daniel Kužela

Zakladatel projektu

S touhou usilovat o změnu směrem k udržitelným cílům jsem před třemi lety založil organizaci El Grifo a její první projekt Tree Factory. Skrze udržitelnou a férovou módu, společensky prospěšné podnikání a ruční a osobní přístup k produktům a lidem teď malými kroky ke změně směřujeme, společne s vámi. Díky za to.

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz