Příběh a historie

Příběh a historie značky Summer & myles
 
Daniel Kužela - PCT
Ahoj, já jsem Dan a s planetou v srdci jsem se nenarodil, bylo mi všechno jedno jako téměř všem v mladých letech. Nikdo mě to totiž neučil. Až ve svých 20 letech jsem se začal věnovat sobě a osobnímu rozvoji a později přemýšlet nad dalšími souvislostmi. Začal jsem cestovat a objevovat svět až to všechno ve mě vyvolalo nutkání s tím vším něco dělat.

Štvalo mě, jak se jako lidi chováme sami k sobě, ke svému okolí a taky k zemi. Nejvíc mě ale začali štvát lidi a to, že peníze, jmění a moc se postavily na první místo na úkor té vší krásy okolo, kterou máme jenom jednu.

Tak jsem se v roce 2017 rozhodl vydat na pomyslný boj s tím vším a podnikat trochu jinak. Ne se ziskem v očích, ale se změnou.
 

Historie značky

Příběh Summer & Myles se začal psát dávno předtím, než značka vůbec vznikla. První záchvěv toho, že jsem připravený prošlapat si vlastní cestu podle svých představ přišel ve chvíli, kdy jsem se rozhodl vypravit na Pacifickou hřebenovku.

2016

PCT a počátek cesty

Přípravy nebyly snadné, zhatilo se všechno, co mohlo, ale já už prostě věděl, že se tam dostanu stůj co stůj. Tam, v tichu a hlubinách přírody, pak přišla jasná vize, která mluvila o světě, kde se příroda neničí, ale respektuje, kde lidé spolupracují místo soupeření a kde můžete žít a realizovat svůj potenciál zcela v souladu se svým vnitřním nastavením. A já věděl, že chci udělat vše, co zvládnu, abych dokázal, že taková vize není utopií, že nechci nic nereálného a že každý z nás má možnost k její realizaci přispět.

Chtěl jsem prostě jen změnit svět. #klepsimu

Stojím na počátku své cesty Paficickou hřebenovkou v roce 2016.
 
Započetí mojí nové cesty na Colours of Ostrava v roce 2017.
2017

Hleďte, jsem tady

Zakládám neziskovku El Grifo a s ní můj první projekt - Tree Factory. Byl to rok, ve kterém vůbec nebylo jednoduché najít něco jako ekologické oblečení / ekologický potisk textilu. Plný nadšení a očekávání začínám s první kolekcí Because I Give a Fuck a myslím si, že svět čeká jen na mě. Že mi lidi s takovým super produktem a myšlenkou utrhnou ruce. Ale nestalo se tak.
Zástupce MSK, Lesů ČR ani primátora Ostravy můj projekt nezajímal, takže idea výsadby stromů v ČR upadá.
Nic není tak jednoduché, jak jsem zprvu čekal a začínám se v tom trochu topit.

2018

Nové cesty

Seznamuju se s novým kamarádem, který ručně kreslí přírodní motivy na trička a začínáme spolupráci. Dáváme na e-shop první nová trička. Vzápětí přichází s metodou sítotisku a vznikají první ručně sítem tištěné motivy.

Později se bohužel nedohodneme a spolupráce se rozpadá. Stojím před tím se naučit tisk sám a vše začíná od začátku. Koncept se od kolekce Because I Give a Fuck dost mění.

Kamarád v domácí dílně v garáži kreslí ručně motivy na trika.
 
Jsme na prohlídce nového dodavatele STANLEY/STELLA v showroomu Merch You v Praze.
2019

Nová krev do žil

V tomto roce jsme se odprostili od jednobarevných bílých a černých triček a podstatně rozšiřujeme kolekci. V tomto roce jsme změnili dodavatele textilu právě na STANLEY/STELLA.

Začínáme s větší nabídkou raglanů s pohořímí, které byly dlouhou dobu bestsellery, přídáváme spoustu barev a střihů a projekt se zase posouvá kus dopředu.

2020

Stereotyp

Daří se nám vydávat 2 kolekce ročně, ale vše se už začíná tak nějak opakovat. V zimě tohoto roku padlo rozhodnutí, že nakopneme vlastní výrobu a na přelomu roku začínám přemýšlet co a jak.

Backstage fotka z natáčení nové kolekce Podzim/zima 2020 v lomu u Brna.
 
Probíráme novou identitu značky Summer & Myles ve studiu FRANK v Praze.
2021

Narození nové značky

V průběhu jara jsem si přiznal, že mě štvě spousta věcí. Přestal se mi líbít přístup k produktům, které tak nějak nejsou dotažené do detailu. Štve mě, že celkový vizuál je nekonzistentní a já bych rád, aby bylo všechno tak nějak více v souladu a věci vypadaly více podle mých představ. A v neposlední řadě mě stereotyp nutí začít s vlastní výrobou. Ale co s tím?

Na jaře přibírám do týmu nové lidi a začínáme vše plánovat. Začalo to novým logem, ale skončilo to u debaty zda pokračovat s Tree Factory, a nakonec se zrodilo Summer & Myles.

 

Prozkoumej náš svět

Výroba

Navrženo v ČR, eticky a udržitelně vyrobeno v světě. výroba dodavatelé látek ...

Materiály

  Usilujeme o společenskou a environmentální odpovědnost a férové a etické pracovní po...

Kodex udržitelnosti

  Jak žít opravdu udržitelně?Tuhle otázku si kladu neustále a často se moje závěry měn...

Příběh a historie

  Všechno to začalo z takové vnitřní frustrace, že takhle to přece není správn...

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz