Materiály

Udržitelné materiály Summer & myles
 

Usilujeme o společenskou a environmentální odpovědnost a férové a etické pracovní podmínky. Používáme jen materiály, které jsou v souladu s naším udržitelným kodexem.

Biobavlna

Biobavlna

Bio bavlna je pro nás výchozím materiálem, ale nenechte se zmást - vykouzlíte z ní daleko víc než jen trička a mikiny. Pěstována ekologicky, bez pesticidů, s ohledem na okolní krajinu. To je bio bavlna. To nám ale nestačí, proto saháme po té s certifikací GOTS. Ta zajistí udržitelnost celého procesu výroby - od pěstování, přes zpracování až po výrobu látek. Respekt k lidem i krajině, férové mzdy, udržitelné procesy. Pojďme se společně snažit, ať je tento přístup běžným standardem.

REcyklovaný polyester

Recyklovaný polyester

Vzít si zpět trochu odpadu, který produkujeme a stvořit z něj něco krásného. To zní dost fér, nemyslíte? Některé naše modely obsahují malý podíl recyklovaného polyesteru získaného z použitých pet lahví. Materiál je díky němu heboučký, nežmolkuje a snadno se udržuje. Certifikovaný pod recyklačním standardem GRS, který hlídá sociální a ekologická kritéria jako spotřebu vody, absenci používání toxických aditiv a férové podmínky pro zaměstnance.

Tencel

TENCEL™

Hebký, pevný, udržitelný, nemačkavý, s antibakteriálními vlastnostmi. Ještě řekněte, že v zimě hřeje, v létě chladí! A víte, že ano? TENCEL™ je takový superhrdina mezi udržitelnými materiály. Vlákno se vyrábí šetrnými postupy z eukalyptového dřeva. Eukalyptus nepotřebuje zavlažovat, nepotřebuje pesticidy a je to velmi vytrvalý strom. Vlákno má pak opravdu skvělé vlastnosti - je měkčí a lépe saje než bavlna a přitom je velmi pevné. Navíc má vynikající barevnou stabilitu, takže barvy vydrží zářit jako nové i po mnoha vypráních. Najdete ho nejčastěji ve směsi s bavlnou, která je díky němu hebčí, hladší, splývavější a méně se mačká. Samotný je pak na dotyk trochu jako hedvábí, ale na rozdíl od něj je plně ekologický - čistě rostlinného původu, plně rozložitelný a s 10x vyšší výnosností než bavlna.

Viskóza

ECOVERO™ Viskóza

Viskoza se v našich šatnících zabydlela už dávno. Splývavá a jemná je skoro synonymem pro ženskost. Možná ji znáte jako “umělé hedvábí” nebo pod označením rayon. Výborně funguje ve směsích s dalšími materiály, je chladivá a lehoučká jak pírko. Je to celulózové vlákno, takže jen stačilo zaměřit se na udržitelnost a další meta na cestě slow fashion je zdolána. ECOVERO™ viskoza je výhradně ze dřeva s certifikací FSC a PEFC a více než 60% produkce je z rakouských a bavorských lesů. Rakouská výroba zaručuje vysoké standardy jak pro pracovní podmínky, tak pro samotnou výrobu. ECOVERO™ viskoza je další důkaz, že udržitelná móda nemá žádná omezení a dokáže plně nahradit konvenční produkci jak designově, tak funkčně.

 

Prozkoumej náš svět

Výroba

Navrženo v ČR, eticky a udržitelně vyrobeno v světě. výroba dodavatelé látek ...

Materiály

  Usilujeme o společenskou a environmentální odpovědnost a férové a etické pracovní po...

Kodex udržitelnosti

  Jak žít opravdu udržitelně?Tuhle otázku si kladu neustále a často se moje závěry měn...

Příběh a historie

  Všechno to začalo z takové vnitřní frustrace, že takhle to přece není správn...

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz