Kodex udržitelnosti

Kodex udržitelnosti Summer & myles
 
Jak žít opravdu udržitelně?
Tuhle otázku si kladu neustále a často se moje závěry mění. Protože čím víc mám informací, tím komplexněji celou problematiku vnímám. Udržitelnost není jen to, že budeme nakupovat méně, hledat věci, které jsou etické a budeme recyklovat. Kdyby to stačilo, jsme zachráněni, protože to by vážně nebylo těžké. Jenže udržitelnost je především rovnováha. A rovnováha není setrvalý stav, je potřeba ji stále znovu hledat a udržovat. I věci, které začnou jako velmi dobré a smysluplné, se mohou časem proměnit ve svůj pravý opak. Sestavil jsem tedy pro S&M vlastní Kodex udržitelnosti, který nám připomíná, že než se produkt dostane k vám, urazí dlouhou cestu a všechny kroky musí být v naprostém souladu s naší vizí.
 

Kodex udržitelnosti

1

Čisté materiály

Suroviny z organického pěstování nebo eticky vyrobené. Protože ne vždycky “přírodní” znamená opravdu udržitelné. Kvůli přírodním surovinám můžete zničit celé okolí pesticidy, doslova vysát vodu z krajiny nebo vyhubit pár živočišných nebo rostlinných druhů. Všechny materiály, které používáme, splňují naše vysoké nároky na ohledy k životnímu prostředí.

2

Etická práce

Jeden z důvodů, proč tolik lpíme na certifikaci GOTS, je dohled nad férovými podmínkami pro všechny články dodavatelského řetězce. Víme, že všichni, komu surovina prošla rukama, dostali férovou mzdu. Ekologické pěstování má často nižší výnosy, takže je opravdu nutné se starat o to, aby váš dodavatel měl zajištěno důstojné živobytí.

3

Rozumné nákupy

Co můžeme, jezdíme vybírat a nakupovat sami. Jednat přímo s výrobci a odebrat dostatečné množství materiálu, aby se vyplatila cesta a dosáhli jsme na dobré podmínky. Nezdá se to, ale v nákupech se dá utopit spousta energie - i té lidské. Snažíme se jí šetřit a snížit tak i uhlíkovou stopu našich finálních produktů.

4

Neposlouchat ego

Některé věci prostě umějí jinde líp. Nebo třeba levněji. Proto u nás najdete i věci, které jsme neušili sami. Nebo je vyrobili jinde. Strašně rádi bychom měli všechno jen naše, ale někdy by to opravdu bylo jen o egu. A to nechceme. Nechceme, abyste platili víc, když nemusíte. Nechceme, aby byly věci jen tak napůl, když můžou být perfektní. Jestli kvůli tomu občas musíme sáhnout jinam, nevadí. Naše dodavatele vybíráme stejně pečlivě jako všechno ostatní a za výsledek dáme vždycky ruku do ohně.

5

Maximální odpovědnost

Snažíme se být u všeho od začátku až do konce. Vidět všude pod pokličku. Zkoumat souvislosti a hledat nová řešení. Protože chceme nést opravdu 100% zodpovědnost za to, co vytváříme. Všude najdete náš dotek a je jedno, jestli to je kódování webu, design produktů nebo potisky látek.

6

Méně je více

Samozřejmě chceme, abyste u nás rádi nakupovali, ale nechceme nikoho inspirovat k hromadění věcí. Proto držíme jednoduchý čistý styl a všechny věci jsou maximálně kombinovatelné. Můžete si tak postupně poskládat šatník, který vám vydrží několik let a přizpůsobí se téměř každé příležitosti.

7

Na detailech záleží

Jsem perfekcionista a nepustím ven nic, s čím nejsem na 100% spokojený. Často jde o detaily, které by jiný nebral v potaz. Já to jinak nedokážu. Raději si dám načas, ale pak se můžu za výsledek opravdu postavit. Věřím tomu, že jsou to detaily, které ve finále tvoří efekt celku. Oceán je taky “jen” spousta drobných kapek.

8

Pošli to dál

Máme jasnou vizi a chceme ji šířit dál. A části z ní najdete i na našich obalových materiálech. Balíme maximálně ekologicky a šetrně. Ale přece jen jsme módní značka a chceme vám dělat radost. Chceme, aby vaše balíčky potěšily i oko, proto obalový materiál nakupujeme nový. Ale na požádání balíme i do použitých obalů.

9

Druhá šance

Naše oblečení vydrží dost dlouho. Někdo to opravdu ocení, někdo by rád občas nějakou změnu. Snažíme se najít co nejvíc využití i pro nošené kousky z naší dílny a umožnit vám tak nakupovat bez výčitek.

10

Nikdo není ostrov

Tenhle bod vlastně patří na začátek. Vše, co děláme, vnímáme v souvislostech a snažíme se prostřednictvím všech svých aktivit naplňovat naši vizi. Fungujeme jako společensky odpovědná firma, což znamená, že zisk se snažíme reinvestovat do projektů, které mění svět #klepsimu. Zároveň se co nejvíc propojujeme s těmi, kdo vnímají svět podobně a usilují o stejné věci. Čím víc nás bude, tím rychleji se bude vše posouvat.

 

Prozkoumej náš svět

Výroba

Navrženo v ČR, eticky a udržitelně vyrobeno v světě. výroba dodavatelé látek ...

Materiály

  Usilujeme o společenskou a environmentální odpovědnost a férové a etické pracovní po...

Kodex udržitelnosti

  Jak žít opravdu udržitelně?Tuhle otázku si kladu neustále a často se moje závěry měn...

Příběh a historie

  Všechno to začalo z takové vnitřní frustrace, že takhle to přece není správn...

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz