5 tipů jak se minimalisticky sbalit na dovolenou

Čas dovolených je tu a k němu kromě vychlazeného prosecca a kalamárů patří také balení. Pro někoho brnkačka, pro většinu lidí otrava, zmatek, možná i stres. Kdo by neznal letní výlet zkažený nepohodlnými botami a oblečením nebo pocity, že nemá co na sebe a že mu to nesluší?! Jako vždy je řešením minimalismus a kapsulový šatník.

Přidáno
17. června 2022
Summer & Myles - Tereza Reyes
Autor
Tereza Reyes
 
 

Čas dovolených je tu a k němu kromě vychlazeného prosecca a kalamárů patří také balení. Pro někoho brnkačka, pro většinu lidí otrava, zmatek, možná i stres. Kdo by neznal letní výlet zkažený nepohodlnými botami a oblečením nebo pocity, že nemá co na sebe a že mu to nesluší?! Jako vždy je řešením minimalismus a kapsulový šatník.

Minimalistický kufrMinimalistický kufr na dovolenou

Dovolenková verze kapsulového šatníku ušetří kilogramy vašemu zavazadlu a vám zbytečný čas strávený rozhodováním co na sebe, popřípadě stres způsobený zjištěním, že pro dané počasí nebo příležitost v kufru nic nemáte. Následující tipy jsou univerzální a uplatníte je v případě malého batohu i velkého kufru. Pravidla se nemění, podle velikosti zavazadla stačí upravit pouze počet kusů, které si s sebou budete brát. Jdeme na to?

5 tipů, jak si sbalit minimalisticky

1. Zanalyzujte si váš výlet

Dobře se zamyslete nad tím, kam jedete a co tam budete dělat. Položte si následující otázky:

  • kam jedu (příroda, město nebo obojí)
  • jaký typ povrchu tam bude převažovat (důležité kvůli obuvi!)
  • jaké tam bude počasí
  • co tam budu dělat
  • jsou tam nějaká místní omezení a zvyklosti (související většinou s náboženstvím - odhalená ramena, délka minimálně pod kolena atp.)

2. Napište si seznam

Seznamy člověku ulehčují život, a v tomto případě tomu není jinak. Poté co si zanalyzujte potřeby na váš nadcházející výlet, si udělejte soupis konkrétních kousků (včetně bot a doplňků), které si budete brát s sebou. Ušetříte tím spoustu času, energie, nervů i místa.

3. Nevymýšlejte outfity

Nepřemýšlejte o oblečení na dovolenou jako o jednotlivých outfitech. Všichni víme, že onen skvělý look, který si naplánujeme teď a tady, za pár dní na jiném místě už tak skvělý být nemusí. Prostě se na něj zrovna necítíme, není počasí nebo se nám už nelíbí.

Vsaďte na vzájemně kombinovatelné neutrální kousky, ze kterých vždy vytvoříte několik kombinací bez zbytečného přemýšlení a podle momentální nálady a počasí.

4. Barvy, potisky a extravagantní střihy s mírou

V létě máme všichni přirozeně větší chuť se odvázat, být sexy, prostě young, wild and free. Barvy, květinové motivy, nápisy, crop střihy, trendy kousky…Ano, takové věci se na léto hodí, ale bohužel jsou vzájemně poměrně těžce kombinovatelné. Určitě na ně nemusíte zanevřít, jen jim v zavazadle nevyhrazujte příliš mnoho prostoru. Berte je pouze jako doplněk k neutrálnímu základu.

5. Let's roll!

Jednotlivé kousky oblečení srolujte do ruliček - ušetříte tím spoustu místa a vaše oblečení nebude zmačkané. Návod najdete zde: www.youtube.com/watch?v=NWCmeklWJug

Jak si oblečení na dovolenou vybírat?

Jednotlivé kousky mají v zásadě stejné atributy jako ty, které jsme zmiňovali v článku o minimalistickém šatníku. To znamená, že kousky, které si sbalíte do kufru či batohu jsou:

  • nadčasové,
  • univerzální,
  • kvalitní,
  • dobře padnoucí,
  • v neutrálních barvách.

U každého kousku se pak zaměřte na jeho:

Styl

Styl souvisí s tím, kam pojedete a co tam budete dělat. Na pláž nejspíš zvolíte jiný typ oblečení než do velkoměsta anebo do přírody.

Materiál

Volte materiály, které nezasmrádnou, nezapotíte se v nich a jsou maximálně příjemné. Na léto jsou ideální bavlna, len nebo lyocell.

Střih

Sázkou na jistotu jsou klasické střihy, které se dají snadno kombinovat a doplňovat, a ušetří vám tak spoustu přemýšlení. Dobrým příkladem jsou splývavé šaty, áčková sukně, basic trička a tílka nebo rovné kalhoty.

Barvy

Volte neutrální tóny - bílou, černou, béžovou, šedou. Pokud chcete své outfity oživit barvami, zvolte si jednu barevnou paletu a podle té si zabalte. Tipy na barevné palety najdete například zde: anuschkarees.com/blog/2014/08/25/how-to-choose-a-versatile-colour-palette-for-your-wardrobe-incl-36-sample-colour-palettes

Doufáme, že ať už jedete kamkoliv, nebudete díky našim tipům trávit zbytečný čas přemýšlením, co na sebe a budete se za každé situace cítit příjemně a stylově. Užijte si léto, ať už ho strávíte kdekoliv!

Zaujal vás koncept minimalistického šatníku? Pokud ano, sledujte dál náš blog a Instagram @summermyles.cz a @tereza_teresita, kde postupně najdete více obsahu na dané téma.

Zdroje:
worldpackers.com/articles/minimalist-packing-list
consciouslifeandstyle.com/minimal-packing-tips/
theportablewife.com/travel/travel-tips/minimalist-travel-wardrobe/
travelfashiongirl.com/the-minimalist-packing-list/

Nové články do tvého mailu

Budeme s tebou jako první sdílet nové články, informace o nových kolekcích,
exkluzivních slevách, ale i o tom, co se děje okolo Summer & Myles.

Vložením e-mailu souhlasíš s podmínkami ochrany osobních údajů
Tereza Reyes pro Summer & Myles

Tereza Reyes

Copywriter, blogger, influencer

Na slovo eco-friendly jsem už poměrně alergická. Pokud chceme žít udržitelně, není to o tom, že budeme nakupovat věci s označením “eko.” I eko věci jsou pořád věci, které musely být z něčeho vyrobeny a odněkud někam převezeny. Klíčem k udržitelnosti je podle mě minimalistický přístup - zamýšlení se nad každým nákupem a vědomé omezování naší spotřeby, ať už se jedná o módu nebo o potraviny.
Instagram

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz